BAŞARIYI ŞANSA BIRAKMAYIN!
Özel Ders Yardım ile Matematikte Başarı
www.ozeldersyardim.com
ANKARA

Neden Matematik Özel Dersi

Matematik diğer derslere nazaran daha zor anlaşılan bir derstir. Her yıl üniversite giriş sınavlarında sınava giren öğrencilerin yarısına yakını Matematikten tek bir soru bile doğru cevaplayamamaktadır. Ygs için 2012 senesinin verilerine baktığımızda sınava giren 1 milyon 870 bin öğrenciden 870 bin 080 öğrencinin Matematikten sıfır çektiğini yani tek bir soru bile doğru cevaplayamadığını görürüz. Bu sonuçlar hepimizin bildiği şu gerçeği doğruluyor ki öğrenci Matematiği başarabildiği takdirde öğrenim hayatında da başarılı oluyor.

Matematik diğer sayısal derslerle olan ilişkisi açısından da önemlidir. Sayısal bölümündeki bir öğrenci Matematikte başarısız olduğunda Fizik, Kimya ve Geometri derslerinde de benzer bir sonuçla karşılaşabilir. Ya da tam tersi şekilde Matematik özel dersi alan bir öğrencinin diğer sayısal dersi notlarında da bir yükselme görülür. Fizik, Kimya ve Geometri derslerindeki bir çok konu Matematik becerisi, denklem çözme yeteneği ve aritmetik işlemleri iyi yapabilmeyle doğrudan ilgilidir. Bu anlamda Matematik dersi sayısal diğer derslerin tabanını oluşturur dersek yanılmış olmayız.

Özel ders almak ise günümüzde Matematik dersinde başarılı olmak için bilinen ve uygulanan en yaygın yöntemlerden biridir. Matematik özel dersi bol uygulama içerir. Dersi tam anlamıyla kavrayabilmek için gerekli sorular özel derslerde çözülür. Okul derslerinde konuyla ilgili soruları öğretmen çözerken özel derslerde konu anlatımını öğretmen yapar, soruları ise öğrenci çözer. Öğrenci Matematik dersini dinlerken diğer derslere nazaran kafasında daha çok soru belirir. Matematik özel derslerinde öğrenci kafasında beliren bu soruları daha rahat sorma fırsatı bulur.

Öğrenci özel derslerde soruları yapabilmeyi öğrendiği kadar soruları hızlı ve kestirme yoldan yapabilmeyi de öğrenir. ÖSYM sınavlarına baktığımızda süreyi doğru kullanmanın çok önemli bir yer tuttuğunu görürüz. Yani Matematik dersi için sadece soruyu çözmek değil soruyu hızlı bir şekilde çözmek de nihai başarı için son derece önemlidir. Bu da Matematikte özel dersi gerekli kılan etkenler arasındadır.

Matematik dersindeki başarının genel anlamda çok düşük olmasında Matematiğin bu bahsettiğimiz özelliklerinin büyük payı olduğunu söyleyebiliriz.