BAŞARIYI ŞANSA BIRAKMAYIN!
Özel Ders Yardım ile Matematikte Başarı
www.ozeldersyardim.com
ANKARA

Özel Ders Almak İstiyorum

"Özel ders almak istiyorum." fikri kafanızda belirdiğinde bununla beraber bir çok soru aklınızı kurcalar. İyi bir öğretmen nereden bulabilirim? Özel dersin ücreti ne kadardır? Özel ders faydalımıdır? Özel dersi ne kadar süre almalıyım?

Tüm bu soruların kafanızda belirmesinin ve bu sorulara kolayca cevap bulamamanızın sebebi özel ders sektörünün Türkiye'de henüz yeterince gelişememiş olması. Şimdi bu soruların neden ortaya çıktığını bir kenara bırakıp elimizden geldiğince bu soruların cevabını vermeye çalışalım. Bu soruların her birini etraflı bir şekilde ayrı yazılarımızda işlemiş olduğumuzdan burada olabildiğince özet cevaplar ile geçeceğiz.

-Özel ders faydalımıdır?
+Evet, özel ders her şart ve koşulda faydalıdır. Ama doğru zaman, doğru öğretmen ve doğru amaçla dersten aldığınız faydayı maksimize edersiniz.

-Özel dersin ücreti ne kadardır?
+Özel dersin ücreti genellikle saatlik olarak sunulur. Saatlik ücret, dersi aldığınız öğretmenin tecrübesine göre, öğretmenin uzmanlık alanına göre, derslerin sayı ve sıklığına göre değişkenlik gösterir.

-İyi bir öğretmen nereden bulabilirim?
+İyi bir öğretmen bulmak gerçekten kritiktir. Neyseki internette yeterince seçenek mevcut ve çoğu öğretmen ücretsiz tanıtım dersleri vermekte. Bu dersleri talep edin.

-Özel dersi ne kadar süre almalıyım?
+Bu soru kesinlikle öğrenciyi tanımadan cevaplanmaması gereken bir soru. Bu konuya bir kaç özel dersten sonra karar verilmeli ve mutlaka öğretmenin fikri alınmalı.

Özel ders almaya karar verdiğinizde öğretmeninizle iletişime geçin ve kafanızda beliren tüm soruları onunla paylaşın. Size tecrübelerini aktarmaktan ve doğru yol göstermekten mutlu olacaklardır.