BAŞARIYI ŞANSA BIRAKMAYIN!
Özel Ders Yardım ile Matematikte Başarı
www.ozeldersyardim.com
ANKARA

Özel Ders Ne Kadar Süre Alınmalı

Öğrenci ve veli özel ders almaya karar verdikten sonra yeni bir soru akıllarını kurcalar. "Özel dersi ne kadar süre almalıyız?" Bu sorunun cevabı öğrencinin sınıfına, Matematik seviyesine, özel dersi hangi amaçla aldığına doğrudan bağlı olmakla beraber yine de okul derslerine takviye olarak alınacak özel dersler için bir takım standartlar mevcuttur.

Okul derslerine takviye olarak alınacak özel dersin 3,4,5 ve 6. sınıflar için haftada 2 saat, 7 ve 8. sınıflar için haftada 3 saat, lise öğrencileri için ise haftada 4 saat alınması tavsiyedir. YGS, LYS, SBS, DGS ve KPSS hazırlığa yönelik alınacak dersler için ise haftalık ders saati sınava kalan süreye ve öğrencinin seviyesine bağlıdır. 2 saat yapılacak dersler haftada 1 gün, 3 ve 4 saat yapılacak dersler ise haftada 2 gün olur. Haftada 2 gün yapılacak dersler için dersler arasında en az 2 gün bulunması derslerin verimini arttırır.

Tabiki bu verdiğimiz standartlar dönem boyu düzenli devam edecek dersler için geçerlidir. Ve şunu söyleyebiliriz ki, kısa zamanda başarı getirse de özel dersler öğretmenin öğrenciye sihirli bir değnekle dokunduğu dersler değildir. Özel dersler de bir plan program çerçevesinde gider, bir müfredat izlenir. Bu yüzden özel dersin sınavdan sınava değil, dönem boyunca düzenli devam etmesi öğrenci için daha yararlıdır.