BAŞARIYI ŞANSA BIRAKMAYIN!
Özel Ders Yardım ile Matematikte Başarı
www.ozeldersyardim.com
ANKARA

Sınavlara Hazırlık Amaçlı Özel Ders

Her yıl milyonlarca öğrenci YGS, LYS, KPSS, ALES, DGS gibi sınavlarda başarılı olmak için ter dökmektedir. Bu sınavların her birinde Matematik önemli bir yer tutar. Diğer derslere kıyasla daha zor bir ders olmasından dolayı Matematik bu sınavlarda ayırt edici bir rol oynamaktadır. Bu zorluğun üstesinden gelmek için çoğu zaman öğrencinin tek başına çabası yeterli olmaz ve bu sebepten öğrenciler özel ders yardımına başvururlar.

Bahsettiğimiz sınavların her birisi sıralama sınavı niteliğinde sınavlardır. Yani bu tür sınavlarda aldığınız puandan çok sınava giren adaylar arasında bulunduğunuz sıra önem taşır. İşin özünde siz bir puan hedefine ulaşmak için değil adayların belirli bir kısmını geride bırakmak için uğraşırsınız. Bu sebepten dolayı amacınız diğer adaylardan daha fazla çalışmak, diğer adaylardan daha fazla özveri göstermek olmalıdır. Bu sınavlara hazırlanırken daha az zamanda daha fazla öğrenmeyi bilmek gibi, sınavlarda süreyi doğru kullanmayı bilmek gibi diğer adayları geride bırakmak için ekstra bir şeyler yapmanız gerekir. Özel dersin işlevi de tam burada devreye girer. Size diğer adayları geride bırakmak için gerekli olan ekstra şeyleri sunar ve sizi rakiplerinizden bir adım öne taşır. Ama tabiki bu, özel ders alınca herşey biter manasına gelmez.

Özel ders alınca her şeyin bittiğini düşünmek yanlış bir düşüncedir. Özel ders almak beraberinde birçok sorumluluk getirir. Sınavlara hazırlık amaçlı özel ders aldığınızda gün gün çalışma saatlerinizden tutun her gün kaç soru çözeceğinize kadar bir çok şeyin programını yapmaya ve düzenli çalışmaya hazır olmalısınız. Özel derse başlarken bunları da uygulamak üzere yola çıkarsınız. Unutmamalısınız ki özel dersi eğer düzenli çalışmanıza ek olarak alıyorsanız o ders sizin için maksimum verimi sağlamış olur. Aksi takdirde biraz önce vurguladığımız rakiplerinizden bir adım önde olma tavsiyesini gerçekleştirmemiş olursunuz.